Jak zabezpieczyć swoje urządzanie mobilne 2 | Certyfikat ISO , Szkolenie, Audyt, etc. - IKMJ Certyfikat ISO , Szkolenie, Audyt, etc. - IKMJBezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych cz.2 | Bezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych cz.2 – Certyfikat ISO , Szkolenie, Audyt, etc. – IKMJ Bezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych cz.2 – Certyfikat ISO , Szkolenie, Audyt, etc. – IKMJ

Bezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych cz.2

Aby odpowiedzieć na pytanie postawione w poprzednim wpisie, musimy przeanalizować w jaki sposób i czy w ogóle nasze urządzenie jest chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Wyniki badań prowadzonych na całym świecie są alarmujące.

Większość osób w ogóle nie stosuje żadnych zabezpieczeń swoich smartfonów, ani nie korzysta z żadnego oprogramowania antywirusowego. Nie można pozostać obojętnym na te wyniki, gdyż wskazują one na bezmyślność lub niewiedzę użytkowników posługujących się urządzeniami mobilnymi. A trzeba naprawdę niewiele, aby nasze dane padły łupem cyberprzestępców więc zreflektujmy się i zacznijmy dbać o swoje dane. Pierwszą bardzo prostą metodą ochrony danych przechowywanych lub przetwarzanych za pomocą urządzeń mobilnych jest posiadanie w tych urządzeniach oprogramowania antywirusowego, nie pozwalającego aby niepożądane oprogramowanie dostało się do naszego urządzenia. Oprogramowanie antywirusowe nie dopuści do aktywacji niechcianego programu i przesyłaniu danych przetwarzanych w naszym urządzeniu. Programów antywirusowych jest na rynku mnóstwo, można by kolokwialnie rzec „do wyboru do koloru” w zależności od preferencji użytkowników i stosowanych platform informatycznych.

Zobacz podobne  Jak uzyskać certyfikat Pełnomocnika i Audytora Wewnętrznego?

 cdn…

Autor: Marcin Pietrucha

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 Kraków