IKMJ » Dla kogo certyfikat ISO 22000? IKMJDla kogo certyfikat ISO 22000? | Dla kogo certyfikat ISO 22000? – IKMJ Dla kogo certyfikat ISO 22000? – IKMJ

Dla kogo certyfikat ISO 22000?

wdrożenie ISO 22000ISO 22000 to standard, w którym opisane zostały wymagania stawiane przed Organizacją należącą do łańcucha dostaw żywności w celu wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności.
Bezpieczeństwo żywności odnosi się do występowania zagrożeń (np. mikroby chorobotwórcze lub skażenie chemiczne) związanych z żywnością w momencie jej spożycia przez konsumenta. Wystąpienie zagrożeń związanych z żywnością może mieć miejsce na każdym etapie łańcucha dostaw żywności (przechowywanie jogurtu lub piwa na placu przed hipermarketem w słoneczny dzień), dlatego też niezbędne jest odpowiednie nadzorowanie całego obszaru tego łańcucha. W ten sposób bezpieczeństwo żywności jest zapewniane w rezultacie połączonych wysiłków wszystkich podmiotów uczestniczących w danym łańcuchu dostaw żywności (producent, transport, sprzedawcy).
Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności ukierunkowane jest na dostarczanie wyrobów produktów żywnościowych, które zgodnie z ich zamierzonym użyciem, są bezpieczne dla konsumenta (nie powodują zatruć).

 

Zobacz jak uzyskać certyfikat ISO 22000!

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 Kraków