Стандарт ISO для селекціонерів
Технічний комітет ISO, що займається харчовими продуктами (ISO / TS 34), розробив стандарт, що містить вимоги та вказівки щодо впровадження принципів добробуту тварин. З точки зору селекціонера або індустрії TSL, яка займається транспортуванням тварин, найважливішими є законодавчі вимоги, для яких стандарт ISO / TS 34700. Назва стандарту вказує на учасників ланцюга постачання харчових продуктів.
Стандарт було створено як керівництво, яке допоможе виявити недоліки, а також допомогти у створенні плану дій для виконання вимог щодо добробуту тварин. Вимоги розуміються як юридичні вимоги, так і вимоги приватних стандартів добробуту тварин (наприклад, Global GAP, QAFP), які відповідають Кодексу здоров’я наземних тварин .
Відправною точкою для ISO / TS 34700 є Кодекс здоров’я наземних тварин (OIE TAHC), опублікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (OIE). Кодекс встановлює стандарти добробуту тварин, які будуть використовуватися для встановлення національного законодавства та інших відповідних документів щодо добробуту тварин, як це насправді є. Використовуючи вказівки стандарту ISO/TS 34700 , ми можемо бути впевнені, що відповідаємо вимогам Кодексу здоров’я наземних тварин . Таким чином, ми впевнені, що виконуємо вимоги нормативно-правових актів, розроблених на основі Кодексу.
Сфера застосування стандарту ISO / TS 34700: 2016 охоплює добробут наземних тварин, яких розводять або утримують з метою виробництва харчових продуктів або кормів. Принципи добробуту, викладені в стандарті, описані відповідно до вимог глави 7 Кодексу здоров’я наземних тварин . Зазначене посилання визначає сферу застосування стандарту, яка стосується лише аспектів і видів тварин, зазначених у цитованому розділі 7 Кодексу здоров’я наземних тварин .
Наразі вказівки стандарту можна використовувати у випадках:
- транспортування тварин морем (7.2 OIE TAHC)
- транспортування тварин автомобільним транспортом (7.3 OIE TAHC)
- транспортування тварин повітрям (7.4 OIE TAHC)
- забій тварин (7.5 OIE TAHC)
- добробут тварин і виробництво м’ясної худоби (7,9 OIE TAHC)
- добробут тварин і виробництво бройлерів (7.10 OIE TAHC)
- добробут тварин і виробництво молочної продукції (7.11 OIE TAHC)
Метод управління добробутом тварин, описаний у стандарті, був адаптований до різних ситуацій і враховує:
- різні виробничі системи та різні організації в ланцюзі постачання продуктів тваринного походження, незалежно від їх розміру та країни;
- різні географічні, культурні та релігійні контексти;
- розвинені країни, а також країни, що розвиваються.
Метою стандарту ISO 34700 є забезпечення добробуту тварин, які вирощуються для виробництва харчових продуктів або кормів у всьому світі, шляхом виконання наступних завдань:
- Надання інструментів для впровадження принципів добробуту тварин, викладених у Кодексі охорони здоров’я наземних тварин (розділ 7);
- Надати вказівки щодо впровадження державних або приватних стандартів добробуту тварин і відповідного законодавства, яке відповідає принаймні вимогам Кодексу здоров’я наземних тварин (розділ 7);
- Сприяти інтеграції принципів добробуту тварин у ділових відносинах.
Метою стандарту є підтримка впровадження відповідних практик для забезпечення добробуту тварин у системах тваринництва.
Команда IKMJ допоможе впровадити необхідні практики у вашій організації. Ми гарантуємо, що з нашою допомогою ви задовольните вимоги та покращите роботу.
Ви маєте які-небудь питання?
Зв’яжіться з нами!