Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć zanim przeprowadzisz audyt

Audyt, mimo, że  nie przywołuje pozytywnych skojarzeń, jest ważnym procesem, dzięki któremu można się wiele dowiedzieć o organizacji. Dlatego istotne jest, żeby przeprowadzić go rzetelnie.

Zanim jednak podejmiesz się przeprowadzenia audytu musisz mieć opanowane pewne podstawy. Zobacz co według nas stanowi klucz do dobrego audytu.

 

Kilka faktów:

Audyt to  systematyczny, niezależny i udokumentowany proces uzyskiwania obiektywnego dowodu oraz jego obiektywnej oceny, w celu określenia stopnia spełnienia kryteriów audytu.

Celem audytu jest szukanie dowodów zgodności z kryteriami. Weryfikujemy ZGODNOŚĆ, nie skupiamy się na wynajdowaniu niezgodności.

Fakt niepodlegający dyskusji:
Nie możesz audytować systemu jeśli nie znasz normy, zgodnie z którą został on wdrożony.

1. 19011 – Twój najlepszy przyjaciel;)

 

 

Chcesz przeprowadzić audyt, więc zapewne jesteś ekspertem w zakresie normy, którą zamierzasz audytować. Ale bez znajomości ISO 19011 (obecnie obowiązuje wydanie z 2018r.) i jej wytycznych audytorem nie zostaniesz.

Audyt jest złożonym procesem, i aby mówić o jego sukcesie audytor ma szereg formalności do spełnienia. Norma zawiera wszelkie wytyczne dotyczące planowania, zarządzania, dokumentowania i przeprowadzania audytu. Czy na pewno wiesz co musisz zrobić, aby podjęte przez Ciebie działania można było nazwać audytem?

 

 

Czy znasz wymagania ISO 19011? Sprawdź się – przejdź do QUIZU

 

NASTĘPNA STRONA

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości


Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 KrakówDbamy o jakość!

Masz uwagi lub sugestie. Wypełnij krótką ANKIETĘ na temat naszej strony.

Szukaj we wszystkich serwisach IKMJ