Bezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych cz.1

ISO 27001 a bezpieczeństwo urządzeń moblinychTematem, nad którym się pochylimy w nadchodzących tygodniach będzie: Bezpieczeństwo danych w prywatnych i służbowych urządzeniach mobilnych w odniesieniu do wymagań normy ISO/IEC 27001.

Od dłuższego czasu na świecie w tym w Polsce obserwujemy trend wzrostowy wykorzystania urządzeń mobilnych do komunikowania się oraz funkcjonowania w sieci. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, iż dzisiejsze telefony lub tablety są tak samo narażone na ataki cyberprzestępców jak popularne notebooki czy pecety.

Idąc głębiej zadajmy sobie pytanie:

Czy korzystając z urządzeń mobilnych w przeróżnych środowiskach oraz wykorzystując do połączenia z Internetem popularne hotspoty, często dostępne w miejscach użyteczności publicznej możemy czuć się bezpiecznie, a przede wszystkim czy nasze dane są bezpieczne?

Problem, o którym w najbliższym czasie będę pisał dotyczy zarówno użytkowników indywidualnych (prywatnych) jak również użytkowników wykorzystujących urządzenia mobilne do celów służbowych. Ze względu na to, iż urządzenia mobilne w niektórych przypadkach wypierają już stacjonarne komputery lub notebooki, należy zwrócić na ten problem uwagę ze względu na bezpieczeństwo informacji w kontekście wymagań normy ISO/IEC 27001. W normie tej również została wyszczególniona sfera bezpieczeństwa związana z urządzeniami mobilnymi i przetwarzanymi przez nie danymi.

Zobacz podobne  Jak przejść na nową normę ISO 27001:2022

 

cdn…

Autor: Marcin Pietrucha

Scroll to Top