Dokumentacja ISO 14001 i nie tylko ;)

Zarządzanie dokumentacją systemową sprawia Ci problemy?

Zobacz ja może wyglądać system

 

Stworzenie i utrzymanie dokumentacji systemowej może być nie lada problemem. Tym bardziej, że same normy są oszczędne w narzucaniu formy i zakresu dokumentacji. Oczywiście pewne elementy pojawić się muszą, niezależnie od tego z jakim systemem mamy do czynienia i w jakiej branży działamy. Ale tak naprawdę to jak dokumentacja będzie wyglądać i co będzie zawierać w dużej mierze zależy od osoby, która ją tworzy i jej interpretacji wymagań stawianych przez normę.

 

Ilość?

Cóż… całkiem inaczej system wygląda w malutkiej piekarni niż w ogromnej spółce produkującej maszyny rolnicze. Tego się po prostu nie da porównać. Niemniej jednak pewne rzeczy system zawierać musi.

 

Forma?

Jak to ładnie mówi ISO 9001 – musi być określona. Przez kogo? A no przez organizację. Także korzystając z tej furtki rozsądnym jest tworzenie dokumentacji zwięzłej, czytelnej acz treściwej. Niekoniecznie opisowej 😉

Doskonale rozumiemy, że możesz mieć z tym problem. W końcu spędziliśmy lata na wdrażaniu systemów zarządzania w przeróżnych organizacjach. Obserwując zmagania personelu, nie tylko ze stworzeniem dokumentacji, ale również z przyswojeniem informacji i pracy z nią, wypracowaliśmy własne wzory, półprodukty, które po dostosowaniu do realiów Klienta świetnie spełniają swoją rolę przy minimalnym nakładzie pracy. I te wzory chętnie Ci udostępnimy.

Opracowaliśmy pewne uniwersalne zestawy dokumentacji najbardziej powszechnych systemów, które zawierają przykładowe procedury, wzory formularzy i rejestrów. Pobrane pliki możesz wdrożyć w swojej organizacji, dowolnie edytować, zmienić według własnego uznania, inspirować się przy tworzeniu dokumentacji wedle swoich własnych metod. Co tylko chcesz 🙂

Co zyskujesz? Przede wszystkim czas i możliwość skorzystania ze sprawdzonych rozwiązań. Skorzystaj z naszego doświadczenia!

 

Kliknij na interesującą Cię normę i poznaj szczegóły dotyczące naszych produktów.

 

   

 

Nie potrzebujesz całej dokumentacji?

Oferujemy również pojedyncze procedury

 

Po więcej informacji zapraszamy na:

ikmj.org

 

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości


Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 KrakówDbamy o jakość!

Masz uwagi lub sugestie. Wypełnij krótką ANKIETĘ na temat naszej strony.

Szukaj we wszystkich serwisach IKMJ