IKMJ » Jak ustalić strukturę organizacyjną systemu zarządzania środowiskiem? IKMJJak ustalić strukturę organizacyjną systemu zarządzania środowiskiem? | Jak ustalić strukturę organizacyjną systemu zarządzania środowiskiem? – IKMJ Jak ustalić strukturę organizacyjną systemu zarządzania środowiskiem? – IKMJ
przewodnik-ISO-14001

Jak ustalić strukturę organizacyjną systemu zarządzania środowiskiem?

Zobacz wszystkie części przewodnika ISO 14001!

 

Jak ustalić strukturę organizacyjną dowiecie się szczegółowo w artykule o tym samym tytule dotyczącym wdrożenia systemu zarządzania jakością ISO 9001 (link). Nie będę więc się powtarzał, przedstawię Wam co zrobić, aby schemat był zgodny z wymaganiami ISO 14001.

Do struktury stworzonej zgodnie z przepisem z ISO 9001 dorysuj jedno stanowisko: Szef Systemu Zarządzania Środowiskiem (popularnie zwany Pełnomocnikiem ds. SZŚ).

Szefa można tytułować jako Dyrektor Systemu Środowiskowego, Kierownik Systemu Środowiskowego lub Koordynator ds. Systemu Środowiskowego. Można go również nazwać Pełnomocnikiem, ponieważ jest to bardzo powszechne.
Jeżeli na stanowisko to wyznaczamy młodego pracownika, zalecam aby został Koordynatorem i stopniowo awansował, proporcjonalnie do zasług. Jeżeli jest to osoba zasłużona może zostać kierownikiem lub dyrektorem.

 

Gotowe!

 

Autor: Mariusz Mazur

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 Kraków