Co to jest IFS?
Standardy prywatne cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na korzyści wynikające z możliwości podjęcia współpracy z sieciami handlowymi. Standardy IFS, uznawane przez GFSI, mogą być atrakcyjną drogą doskonalenia działania organizacji przy jednoczesnym budowaniu konkurencyjności.
Jakie są standardy IFS?
Wybierz standard odpowiedni dla Twojej firmy:
Food
Standard dla przetwórców i producentów produktów spożywczych, wszędzie tam gdzie produkt jest przetwarzany lub gdy istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktu pochodzącego z pierwotnego opakowania. Standard uwzględnia wymagania dla procesów logistycznych, które są realizowane przez firmy produkcyjne, dlatego nie jest wymagane łączenie IFS Food z IFS Logistics.
Logistics
Standard dla firm realizujących usługi logistyczne produktów spożywczych i nieżywnościowych. Przez usługi logistyczne rozumiemy transport, magazynowanie, załadunek/ rozładunek itp. Standard może być stosowany dla wszystkich rodzajów transportu oraz dla wszystkich rodzajów transportowanych produktów (mrożone, chłodzone, luzem, pakowane itp.).
HPC
Wymagania dla producentów i firm pakujących luzem artykuły gospodarstwa domowego i środki higieny osobistej. Standard może być wdrożony wyłącznie przez organizacje „przetwarzające” produkt lub gdy istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktu podczas pierwotnego pakowania.
PACsecure
Standard dedykowany dla producentów materiałów opakowaniowych dla produktów spożywczych i nieżywności. Wymagania mogą zostać wdrożone przez organizacje prowadzące produkcję, przetwarzanie, konwersje materiałów opakowaniowych i ich komponentów.
Brokrer
Organizacje, które pośredniczą w sprzedaży produktu, mogą wykazać zgodność działania względem IFS Broker. Standard może wdrożyć firma, które nie posiada własnych magazynów, floty, nie musi też być właścicielem produktu, ale odpowiada za jego sprzedaż. Firmy działające zgodnie z IFS Broker nie wchodzą w fizyczne posiadanie produktu, który sprzedają. Wymagania można zastosować dla obrotu produktami spożywczymi, artykułami gospodarstwa domowego i środkami ochrony osobistej oraz dla materiałów opakowaniowych.
Wholesale
/ Cash &
Carry
Wymagania dla hurtowni oferujących produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i higieny osobistej oraz materiały opakowaniowe. Określone w standardzie zasady postępowania są też właściwe dla organizacji zajmujących się pakowaniem warzyw, owoców i jajek.
Kroki do wdrożenia IFS z IKMJ
KROK 1:
Audyt wstępny oceniający stopień realizacji wymagań standardu oraz niezbędny nakład pracy
KROK 2:
Opracowanie dokumentacji systemu IFS (w tym: Programy wstępne, Plan HACCP, Analiza zagrożeń, Plan wycofania produktu)
KROK 3:
Szkolenie dla personelu z wymagań IFS
KROK 4:
Wdrożenie systemu
KROK 5:
Audyt systemu IFS
KROK 6:
Działania korygujące i zapobiegawcze
KROK 7:
Gwarancja uzyskania certyfikatu
Personel IKMJ opracuje wszystkie niezbędne dokumenty samodzielnie
i przedstawi Ci je do akceptacji.
To Ty decydujesz, z których kroków wdrożenia chcesz skorzystać!
Integracja systemów IFS, HACCP i SZJ
Wdrożony system ISO 9001 i HACCP ułatwia wdrożenie systemu IFS, ponieważ standard zawiera dużo elementów wspólnych z normą ISO 9001. W takiej sytuacji wystarczy przeprowadzić przegląd posiadanych systemów na zgodność z wymaganiami IFS i uzupełnić o brakujące elementy.
Zalety posiadania Certyfikatu IFS
- spełnienie oczekiwań klientów co do gwarancji stałej jakości produktu
- zapewnienie zgodności z prawodawstwem żywnościowym
- wzrost konkurencyjności na rynku
- współpraca z sieciami handlowymi
- zmniejszenie ilości audytów ze strony odbiorcy
- prawidłowa organizacja działań i efektywne wykorzystanie środków na rzecz podnoszenia jakości
- ograniczenie ryzyka związanego z wprowadzeniem na rynek wyrobów niezgodnych
Ile kosztuje wdrożenie i certyfikat IFS?
Poznaj szacunkowy koszt wdrożenia systemu IFS
NOWOŚĆ!
Easy ISO & AQAP Menagement