Zaufanie i system zarządzania jakością

ISO 9001 bez tajemnic!Głównym założeniem systemu zarządzania jakością wg normy  ISO 9001:2008 jest potrzeba ciągłego rozwoju i doskonalenia, prowadzącego do wzrostu skuteczności i efektywności procesów w przedsiębiorstwie.

Celem systemu jakości jest również wzrost zaufania  obecnych i przeszłych Klientów przedsiębiorstwa, które zdecydowało się wdrożyć system zarządzania Jakością ISO 9001.

Spełnienie wymagań zawartych w normie  ISO 9001 to nic innego jak  „robienie porządku” i „poukładanie” tego co już funkcjonuje  w organizacji, zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Organizacja może otrzymać certyfikat potwierdzający zgodność z wymaganiami normy ISO 9001, po pozytywnym przejściu auditu certyfikującego wykonanego przez niezależną firmę zewnętrzną (tzw. jednostkę certyfikującą).

Istotne jest tutaj, że certyfikat ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie i dlatego też służy zwiększeniu zaufania do produktów i  usług świadczonych przez podmioty, które wdrożyły i certyfikowały System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001.

Zobacz podobne  Certyfikat ISO bez tajemnic! Jak Samodzielnie wdrożyć ISO 9001?

 

Normy użyte w publikacji: PN-EN ISO 9001:2009 System Zarządzania Jakością

 

Autor: Edyta Gajda

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości


Dane kontaktowe

Siedziba:

os. Strusia 1A, 31-807 KrakówDbamy o jakość!

Masz uwagi lub sugestie. Wypełnij krótką ANKIETĘ na temat naszej strony.

Szukaj we wszystkich serwisach IKMJ